NATOLISKÝ OBČASNÍK

hlavní stránka  |   fotogalerie  |   obsah  |   diskuse

Přehled zpráv - začátek dubna

povelikonoční novinky - do 3.4.2005
1.4.2005  - Omlouvám se za zpoždění, ale první povelikonoční týden byl dostatečně šílený. Na velikonoční prázdniny jsem ujela do čech, ale práci jsem neutekla. Musela jsem napsat 5000 slovnou esej o reformě státní správy v Litvě a dalo mi to dost práce. Deadline bylo 31.3. a silou mocou jsem ho splnila...

Vrátila jsem se do Natolinu 31.3. a hned ten den večer byl "NGO evening" - večer nevládních organizací. Nebylo to organizované školou, ale studenty. Protože řada lidí má nějaké zkušenosti s prací v nějaké charitativní nebo jiné organizaci, dali jsme hlavy dohromady a udělali jsme informační večer pro všechny. Jak to tak bývá, uvrtala jsem se do organizace - dva kluci dali dohromady kontakty a zkušenosti s prací v červeném kříži, v Lithuania Link a jiných i mezinárodních uskupeních a já jsem jim k tomu dělala logistického poradce. Večer se podařil, bylo nás tam asi 50, měli jsme hosty z jiných uskupení a vzájemně jsme si vyměňovali informace. Úspěch na všech frontách - organizovat a fotit už umím opravdu dobře :-).

Hned po té následoval šílený sled přednášek od pátku do úterý včetně (ano, i v sobotu a neděli). Kromě přednášek jsme ještě museli připravit prezentaci z našich esejí o reformách státních správ v různých zemích a odpřednášet. A aby toho nebylo málo, tak se v Polsku děly věci...

... umíral totiž papež Jan Pavel II.. Televize vysílala zprávy z Vatikánu nepřetržitě, noviny psaly o všem možném, kostely byly otevřeny neustále, svítily svíčky a někteří Poláci se tvářili velmi zkroušeně.

1.4. nás přijeli navštívit naši kolegové z kampusu v Bruggách (asi 30 lidí), a tak jsme pro ně připravili party ve stylu Chicagské mafie, respektive byla to vlastně taková rozšířená oslava narozenin našeho kolegy ze Sicílie. Někteří mafiáni byli styloví a více než autentičtí. Nicméně, řada polských kolegů se s ohledem na papeže neúčastnila (ne všichni). Party se povedla, do ranních hodin a myslím, že jsme velmi zabodovali a vydobyli si respekt.

diskutujeme a informujeme se
diskutujeme a informujeme se
Pomáháme v Rumunsku
Pomáháme v Rumunsku
Mafia v sídle Vlodkovic
Mafia v sídle Vlodkovic
don Johannes, femme fatale Justyna, don Miguel
don Johannes, femme fatale Justyna, don Miguel
Klarita,senores Ricardo,Barthelemy,Jerome
Klarita,senores Ricardo,Barthelemy,Jerome
oslavenec Pietro v obležení
oslavenec Pietro v obležení

Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 2709 x

15.3.2005  Zima končí - jaro začíná - Telegrafické shrnutí posledních týdnů
22.3.2005  Veselé velikonoce - malá pauza
1.4.2005  Přehled zpráv - začátek dubna - povelikonoční novinky - do 3.4.2005
10.4.2005  Natolin Theatre Group presents I - zkoušíme
11.4.2005  Natolin Theatre Group presents II - vlastní představení - DLOUHÉ
18.4.2005  Shrnutí studijní cesty - 10-17.4. Brusel-Bruggy
25.4.2005  Týden 18-24.4. - Opravdové jaro
hlavní stránka  |   fotogalerie  |   obsah  |   diskuse    © Katka Šebková 2004